اعلام قیمت اقلام خوراکی از سوی بانک مرکزی

گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران توسط بانک مرکزی در هفته منتهی به 31 شهریور ماه منتشر شد که در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای ماست پاستوریزه کاهش ولی قیمت ماست غیر پاستوریزه و شیر پاستوریزه افزایش یافته و بهای سایر اقلام این گروه ثابت ماند.
ایسنا: بانک مرکزی پس از وقفه چندماهه بالاخره امروز آمار شاخص بهای مصرفی کالا و خدمات را منتشر کرد که بعد از این وقفه آمار دو ماه مهر و آبان ماه وجود ندارد! البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که انتشار قیمت برخی از اقلام خوراکی آن‌هم بعد از چندماه تاخیر چه سودی خواهد داشت.

گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران توسط بانک مرکزی در هفته منتهی به 31 شهریور ماه منتشر شد که در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای ماست پاستوریزه کاهش ولی قیمت ماست غیر پاستوریزه و شیر پاستوریزه افزایش یافته و بهای سایر اقلام این گروه ثابت ماند.

در هفته ذکر شده قیمت تخم‌مرغ افزایش داشت و شانه‌ای شش هزار و 850 الی هفت هزار و 800 تومان فروش رفت و در گروه برنج بهای برنج داخله درجه دو کمی کاهش یافته و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

در گروه حبوبات نیز بهای تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبلش افزایش داشت.

گفتنی است؛ در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری پرتقال درجه یک عرضه نمی‌شد و انجیر عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می شد.

میوه فروشی‌های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت هندوانه کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه به ویژه هلو و انگور افزایش یافت. در گروه سبزی‌های تازه قیمت خیار و پیاز کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه افزایش داشت.

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت مرغ افزایش ولی بهای گوشت تازه گاو و گوساله کاهش جزیی یافت.

درهفته فوق ، قیمت روغن نباتی جامد ثابت بود. بهای قند، شکر، روغن نباتی مایع و به ویژه چای خارجی افزایش داشت.

گروه‌های مواد خوراکی

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت ماست پاستوریزه معادل 7.2 درصد کاهش ولی بهای ماست غیر پاستوریزه 5.0 درصد و شیر پاستوریزه0.2 درصد افزایش یافت. قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. بهای تخم مرغ معادل 7.5 درصد افزایش داشت.

برنج و حبوب

در هفته مورد بررسی، در گروه برنج قیمت برنج داخله درجه دو معادل 0.3 درصد کاهش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. در گروه حبوب قیمت تمام اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 1.4 درصد افزایش داشت.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد گزارش، در گروه میوه‌های تازه بهای هندوانه معادل 9.2 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.4درصد تا 27.4 درصد افزایش یافت. در گروه سبزی‌های تازه بهای خیار معادل 4.0 درصد و پیاز 1.7 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 7.7 درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد بررسی، بهای گوشت گوسفند معادل 0.2 درصد و گوشت مرغ 2.6 درصد افزایش ولی قیمت گوشت تازه گاو و گوساله 0.1 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته مورد گزارش، بهای روغن نباتی جامد ثابت بود. قیمت قند و روغن نباتی مایع هر یک معادل 0.1 درصد، شکر 0.2 درصد و چای خارجی 16.9 درصد افزایش داشت.

منبع:fardanews.com


آخرین زمان به روز رسانی:
3 دی 1391

تعداد بازدید: 5035 مرتبهآخرین اخبار سایت:
3 بهمن 1391
: ورود مجلس به ماجرای سلامت گوشت‌های برزیلی
3 بهمن 1391
: تولید شیر گاو بدون آلرژی
3 دی 1391
: اعلام قیمت اقلام خوراکی از سوی بانک مرکزی
21 آذر 1391
: ایرانیان روزانه 8 تا 10 میلیارد تومان برای سیگار هزینه می‌کنند
21 آذر 1391
: تامین نامحدود ارز بیماران
21 آذر 1391
: هشدار متخصصان نسبت به شیوع یک باکتری مقاوم در بیمارستان‌های جهان
2 آذر 1391
: هشدار وزارت بهداشت نسبت به افزایش شیوع دیابت در شهرها
1 آذر 1391
: هشدار نسبت به خروج شیر از سفره خانواده‌های ایرانی
30 آبان 1391
: شیوع هپاتیت ب در ایران متوسط است

| ©1391 تمام حقوق محفوظ می باشد. طراحی و ساخت سماگراف